Локо ликува с първа Купа на България, Ботев плаче

Автор:
Сряда, 15 Май 2019 21:10
Голът на Ален Ожболт и първа Купа за Локо Голът на Ален Ожболт и първа Купа за Локо Снимка: Lap.bg

С гол с пета на Ален Ожболт в 73-ата Локомотив Пд би 1:0 Ботев Пд и ликува с първата в историята си Купай на България в исторически финал, на който се срещнаха двата пловдивски гранда.

Мачът се игра на националния стадион Васил Левски, а преди първия съдийски сигнал двата тима излязоха с фланелки на ПЛОВДИВ 2019.

Локомотив игра по-опасно от предварително сочения за фаворит Ботев, който е три пъти носител на Купата и можеше да отбележи поне още две попадения.

Канарчетата бяха по-обременени вероятно и заради множеството спекулации кои от звездите им са наблюдавани в мача от наши и чужди селекционери.

Бруно Акрапович спечели тактически битката с Николай Киров като заложи на повече бързи контраатаки и минимум дълги разигравания, каквито изобилстваха в играта на Ботев.

Тодор Неделев бе напълно неутрализиран и практически незабележим на терена. При такава игра трудно ще се пласира в турски гранд.

Над 20 000 пловдивчани бяха на финала, като агитката на Ботев бе тройно по-голяма.

В 8-ата минута цалият стадион аплодира снимката на легендата на канарчетата Динко Дерменджиев на видеоекран, който почина в началото на месеца.

В 11-ата Анте Аралица би опасно, но топката мина над вратата на отличния Даниел Кайзер.

Малко след това Момчил Цветанов изведе Ален Ожболт сам срещу Кайзер, но вратарят успя да излезе предвидливо и блокира опита му за удар.

В 36-ата Цветанов получи отличен извеждащ пас от Ожболт. Джонатан не успя да изчисти топката, крилото овладя и навлезе в наказателното поле. Фланговият нападателя опита да намери Абделхаким Буна, но Лазар Марин успя да предотврати сериозни неприятности за Кайзер.

В 55-ата Вутов намери Феребори Доре на добра позиция пред наказателното поле, но конгоанецът се забави и не успя да нанесе голов удар. Вместо това върна топката към Неделев, който стреля безкрайно неточно.

Минута по-късно Ожболт опита да прехвърли излезния напред Даниел Кайзер. Топката рикошира в крака на Кристиян Димитров и стана трудна за полския вратар, който все пак изби в корнер.

В 64-ата вратарят на Ботев блесна с чудесно спасяване. Игор Банович центрира от пряк свободен удар, Стивън Езе надскочи Доре и стреля с глава, но полякът изби в корнер.

В  69-ата Аралица намери Буна пред наказателното поле, но ударът на последния не затрудни Кайзер. Пред другата врата Доре стреля високо над вратата след центриране от корнер.

В 73-ата капитанът на смърфовете Димитър Илиев с глава изведе Анте Аралица зад отбраната. Филип Филипов успя да блокира хърватина, който запази топката и намери Ален Ожболт между защитниците на Ботев. Нападателят с техничен удар с пета успя да матира Кайзер.

Жълто-черните отговориха с удар с глава на Доре, който срещна гредата, след което Луков успя да избие в корнер. В 80-ата минута удар от пряк свободен удар на Неделев премина покрай вратата на Локомотив.

Смърфовете пропуснаха да решат всичко в 83-ата минута, когато Аралица намери резервата Карагарен на няколко метра от вратата, но офанзивният играч стреля в аут. Малко след това защитата на Локо забрави за Васил Шопов в наказателното поле, но ударът на халфа профуча над вратата.

Главният рефер Николай Йорданов даде пет минути продължение на сблъсъка, но защитата на Локомотив продължи да бъде перфектна и тимът на Бруно Акрапович ликува след последния съдийски сигнал.