Ботев пак наказа ЦСКА, спря му мерака за титла

Автор:
Понеделник, 29 Април 2019 21:46

С голове на Феребори Доре в 83-ата и на Тодор Неделев в добавеното време Ботев Пд наказа в трети пореден мач легионерите на Гриша Ганчев, след като ги отстрани от финал за Купата, днес на базата в Коматево прекърши и сетния им мерак да догонят Лудогорец в шампионската битка.

Любослав Пенев вече повръща в жълто-черно!

За канарите мачът бе единствено за спортно достойнство, тъй като четвъртото им място в Първа лига е гарантирано и при загуба.

За ЦСКА обаче ситуацията бе на кръв, защото при победа приближаваха водача Лудогорец на две точки.

12-те жълти картона, показани от главния рефер, са доказателство, че Ботев прие домакинството си на чест и макар да се щадеше за мача на истината срещу Локомотив на 15 май, в който един от двата пловдивски гранда ще се окичи с Купата на България, не прости на армейците сред срамното съдийство в реванша за Купата миналата седмица.

Мачът от 5-ия кръг на шампионския плейоф в Първа лига завърши при резултат 2:0. Феребори Доре се разписа 7 минути преди последния съдийски сигнал. В продължението точен беше и Тодор Неделев, който преди това изведе Доре с невероятен пас от дълбочина.

Първото полувреме бе ялово, а армейците претендираха за дузпа за падане на Али Соу в пеналта. Този път обаче съдията не беше Петър Костадинов от реванша за Купата на Армията и обясни на Соу, че няма за какво да прави сцени.

Наточени, армейците минаха на секири, но бяха надлежно пожълтени от рефера.

Ботев игра на контраатаки след почивката.

Влизането на Добрев раздвижи сериозно играта на тима, атаките станаха далеч по-скоростни.

Нарушенията и в двете половини зачестиха, а армейците като че ли се върнаха да бранят равенството, видели че нямат шанс и в този мач срещу канарите.

Седем преди финала обаче Неделев намери със съвършен дълъг пас Доре, който разпечата Стипица.

Крайното 2:0 оформи самият Неделев, разписал се в продължението на двубоя.

Трите точки не променят четвъртото място за Ботев в класирането на Първа лига, но жълто-черните са вече истински кошмар за червените.