Марица поведе във финалната серия срещу Левски

Автор:
Вторник, 02 Април 2019 12:29

Волейболистките на "Марица" включиха на шампионска скорост още в първия мач от финалната серия срещу "Левски". В зала "Колодрума" жълто-сините прегазиха сините с разгромното с 3:0 (25:18, 25:15, 25:14) и поведоха в серията с 1:0 победи. "Марица" и "Левски" се срещат за пети пореден път във финала на НВЛ. В предните четири сезона маричанки неизменно взимаха титлата. Тимът на Иван Петков печелеше сериите през 2015 година с 2:1 победи, 2016 с 3:0 победи, през 2017 с 2:0 победи и през 2018 отново с 2:0 победи. През този сезон финалният плейоф се играе до три победи в пет двубоя.
Маричанки излязоха преди началото на двубоя с фланелки, посветени на Пловдив, който през тази година е Европейска столица на културата. Както е известно, Пловдив е и най-старият жив град в Европа.

Първият гейм започна точка за точка преди маричанки да направят сериозна разлика, която доведе до успех с 25:18. Вторият гейм домакините бяха още по-убедителни - 25:15. А в третата част направо разнищиха съперничките си с 25:14.

Топреализатор в двубоя стана Дженифър Крос с 18 точки, следват Нася Димитрова с 16 и Таня Петкова със седем. Най-резултатна за "Левски" бе Кристиана Петрова с 10.

Втората среща от финалната серия ще се проведе на 2 април (вторник) от 18:30 ч. отново в зала "Колодрума".