Локо – Литекс: Безмилостен шут на Том пронизва Ставрев в 17-тата

Автор:
Неделя, 26 Октомври 2008 17:44

Петелът Нифлор праща смърфовете в нокдаун в 38-ата - 0:2

Черно-белите изравняват играта през второто полувреме и бележат при меле в 78-ата - 1:2

Драмата е пълна в 88-ата, Крум Бибишков е изтърван и бележи с глава за 1:3

Автор plovdiv-online

Image
Eкзекуторите Нифлор и Том
В 17-ата минута на двубоя между Локо и Литекс бразилецът Том нанесе мощен плътен шут от границата на наказателното поле и не остави никакъв шанс за вратаря Стоян Ставрев, който само 30 секунди преди това спаси вратата на смърфовете след удар на Нифлор от непосредствена близост. Последва корнер, който домакините проспаха, топката попадна в Том и студен душ заля Лаута. Локомотив атакува от първия съдийски сигнал, но в същия стил отговаря Литекс. Невероятно бърз мач за българското първенство!

Даксон да Силва пробва мерника си от пряк свободен удар в 12-тата, но топката е в ръцете на вратаря Голубович. В 18-тата пак той пропуска да изравни, след като е отлично намерен от сърбина Павле Делибашич.

Французинът Нифлор изтърва чист гол в 25-ата след отличен пас отляво на най-добрия играч на гостите Михаил Венков. Нифлор трябваше само да отклони кълбото към вратата на Ставрев от метър-метър и половина, но е неточен. В ответната атака Даксон потърси по идентичен начин Анатоли Тодоров, но той не успява да засече паса на бразилеца.

В 31-ата Ивелин Попов навързва трима смърфове и отправя два шута, които рикошират в бранители на домакините. Атаките на ловчанлии достигат по-бързо и опасно вратата на домакините, които се оплитат в многоходови комбинации в средата на терена и все по-трудно излизат на стрелкова позиция. Натискът на Литекс се усилва и е чудо, че резултатът е още само 0:1. Въпреки това верните фенове на Локо не спират да окуражават своите.

Нокдаунът на смърфовете нанася Нифлор с глава в 38-ата след великолепно центриране отляво на Мишо Венков и закъсняла намеса на Стоян Ставрев. Чудо ще е Локо да се върне в мача. Домакините имат само два удара във вратата на гостите при цели 8 на Литекс през първото полувреме.

Второто полувреме Локо започва без Даксон, който беше лошо ритнат от Емил Ангелов в края на първите 45 минути. На негово място е Искрен Писаров. Домакинският натиск за смърфовете е бързо овладян и Манолев пробива опасно в 49-ата отдясно, но центрирането му не е засечено от играч в оранжево.

Локомотив играе силно изнесен напред и приема риска от опасните контраатаки на ловчанлии. В 56-ата Ивелин Попов започва опасна контра, намира Нифлор, който вкарва, но след като е туширал защитник на смърфовете и голът е отменен от съдията Ангел Ангелов. 30 секунди след това петелът Нифлор е декориран в жълто след грубо нарушение срещу Анатоли Тодоров. Публиката изригва, мачът може да бъде и изтърван. Три минути по-късно Петър Кюмюрджиев отсича двата крака на Том и получава заслужен жълт картон - седми в мача за двата отбора. Страхотна атака в 63-ата, Том пробива отдясно, намира Ивелин Попов в наказателното поле, който подава на Нифлор и французинът прави ефектна задна ножица, но на метри от страничния стълб.

Локомотив не се предава и прави силно второ полувреме срещу суперскъпата селекция на Литекс. В 78-тата Локомотив се връща в мача с гол на Мартин Сечков при меле в полето на Голубович и топка, която е оспорвана от играчите на Литекс дали е преминала голлинията. Ангелов обаче е категоричен - 1:2! Невероятен натиск на смърфовете и претенции за игра с ръка в наказателното поле на Литекс, но Ангелов е безмълвен този път. Оранжевите са в нокдаун! Ще стигнат ли силите и късметът на Локо за обрат? Не.

Крум Бибишков е изтърват от Сечков и Милиев при центриране отляво и бележи с глава в 88-ата!

Локомотив: Ставрев, Мечечиев, Милиев, Сечков, Кюмюрджиев, Вели (46 - Караманов), Милотинович, Тодоров, Даксон (46 - Писаров), Илиев, Делибашич
Литекс: Голубович, Бернерович, Барт, Венков, Занев, Том, Сандриньо, Манолев, Ангелов (46 - Бибишков), Попов (85 - Камбон), Нифлор

Голмайстори: 0:1 - Том (18), 0:2 - Нифлор (38), 1:2 - Сечков (78), 1:3 - Бибишков (88)

Жълти картони: Даксон, Сечков, Кюмюрджиев (Локо); Венков, Манолев, Нифлор, Попов (Литекс)

Треньорите: Аян Садъков: Мисля, че отборът на Локомотив не показа това лице, което имаше при предишните два мача. Добре започнахме срещата, но този гол и особено втория, мисля, че прекърши състезателите. Видя се, че отборът на Литекс е един добър отбор и заслужено спечели. Съдията можеше да покаже още първото полувреме повече картони за Литекс, но не той е причината за загубата.

Станимир Стоилов: Заслужена победа на нашия отбор. За жалост пропуснахме много положения. Трябва още да вдигаме нивото.