Ботев Пд се утаи на дъното и с новия собственик, известен на само Славчо и Митю Селския

Петък, 24 Октомври 2008 23:24

Автор plovdiv-online

Image
Номерът май е да се преспи агитката
0:0! Това е положението, Ботев рита, но не може да вкарва! Отгоре на всичко от Линц имали големи мераци да купуват Саидходжа, ами да го вземат. Вярно, втори мач с мистериозен нов собственик канарчетата правят всичко по силите си да отбележат, но и те като кмета Славчо Атанасов обещават победи в бъдеще време.  Жълто-черните се утаиха здраво на дъното на таблицата с едва 7 точки след десетия кръг на първенството, а обезсиленият Спартак се изравни с Локомотив Пд с 10 точки. Смърфовете са с мач по-малко, но пък срещу тях в неделя излиза Литекс.

Пропуски на Кабу, Манчев, Саидходжа, натиск през второто полувреме и двама ранени – Кабу и Кръстев. Това ще е, докато се мълчи и пази като наркобос новия собственик на Ботев. Кой е този тип, бе?

В 25-та минута Моралес отправи силен удар от около 25 метра, но вратарят Тошев изби в корнер. Най-чистото положение за гостите проигра Николай Манчев в 41-та минута, когато след центриране на Кръстев на три метра пред голлинията шутира в аут. В 46-та минута Кабу от Ботев бе близо до гола, но ударът му с глава бе избит в ъглов удар. В 49-та реферът Ахмед Ахмед отмени гол на Караджинов заради засада.
Соколите пък пропуснаха своя шанс след почивката в 62-та минута, когато с удар от волле Сакалиев можеше да изненада Тошев, но ударът му премина на три метра от дясната греда.
Отгоре на всичко по-рано в петък кметът ботевист Славчо Атанасов се изцепи, че е абсурд стадион „Христо Ботев” да бъде сринат и на негово място да се вдигне МОЛ и мини жилищен комплекс, както пишеше „Марица”. Поне да каже кой е новият собственик, защото Ботев Пд ще продължи да тъне в мъгла и в блато при този римейк на "Мълчанието на агнетата" в жълто-черно.

Спартак Вн: Николов, Петров, Иванов, Дончев, Георгиев, Боев (Маринов - 83), Моралес, Байрактаров (Санг - 75), Иванович, Сакалиев, Аврионов (Малинди - 56)

Ботев: Тошев, Минев, Величков, Попов, Харизанов, Божков, Караджинов, Манчев, Кръстев (Тимонов - 71), Кабу (Етов - 73), Саидходжа

Картони: Дончев (жълт), Божков (жълт), Минев (жълт), Харизанов (жълт)