Локо влезе в битката за Европа

Автор:
Понеделник, 16 Април 2018 07:42

Отборът на "Локомотив" (Пловдив) си гарантира участие в битката за Европа, след като победи с 1:0 "Етър" (Велико Търново) в мач от третия кръг на група “Б”на втората осмица в Първа професионална лига. Трите точки за “смърфовете” донесе Димо Бакалов, който отбеляза единствения гол в сблъсъка на стадиона в "Лаута".

Наставникът на “черно-белите” Бруно Акрапович бе заложил на схема 4-2-3-1. На вратата бе Илко Пиргов, а пред него действаха Мухамед, Везалов, Езе и Велковски. В халфовата линия бяха Банович и Буна, а пред тях Умарбаев. По крилата атакуваха Бакалов и Веселин Марчев, а на върха на нападението бе Анте Аралица.

Треньорът на “болярите” Красимир Балъков бе направил няколко промени. Под рамката на вратата бе Денис Гргич. В защита действаха Филипов, Скерлев, Гълъбов и Пашов, а в халфовата линия Мане, Сърмов и Колев. В атака бяха Батрович, Младенов и Самб Бадара.

Сблъсъкът между двата тима започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала "Тракия".

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Первиз Умарбаев центрира в наказателното поле към Стивън Езе, който свали топката за Веселин Марчев, но атакуващият играч се размина с гола. В 20-ата минута Аласана Мане пробва късмета си от фаул, но вратарят на пловдивчани Илко Пиргов се справи със ситуацията.

Малко по-късно “виолетовите” направиха отлична комбинация, която бе завършена с удар на Велко Батрович. Шутът на техничния футболист не намери oчертанията на вратата.

В рамките на 2-3 минути “смърфовете” пропуснаха две възможности. Първо Анте Аралица се опита да открие резултата, но Денис Гргич се намеси майсторски, след което и Веселин Марчев шутира, но ударът му мина на сантиметри от целта.

В края на първата част Димо Бакалов направи мощен пробив отляво, след което опита да изненада Денис Гргич, но ударът му не бе достатъчно добър, за да се озове в мрежата на "Етър".

Второто полувреме започна отлично за домакините. В 53-ата минута "черно-белите" изненадаха защитата на "Етър". Анте Аралица подаде перфектно на Димо Бакалов, който на празна врата донесе победата на Локо.

В 79-ата минута гостите претендираха за дузпа. Аласана Мане центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Георги Пашов. Бранителят на "Етър" стреля в ръката на Стивън Езе, но главният съдия не отсъди наказателен удар в полза на "Етър". Секунди по-късно резервата на Локо Филип Михалевич можеше да реши всичко, но шутът му бе майсторски спасен от Денис Гргич.

До края на срещата Филип Михалевич отново пропусна да вкара първия си гол с черно-белия екип. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Локомотив".

В следващия кръг "смърфовете" ще гостуват на "Дунав", а "Етър" приема "Септември" (София).