Тошко Алексиев спечели Купата на Гърция

Автор:
Неделя, 01 Април 2018 20:04

Тошко Алексиев и неговият "Олимпиакос" (Пирея) спечелиха по изключително категоричен начин купата на волейболната лига в Гърция "Никос Самарас", след като на финала разгромиха "Етникос" (Александруполис) с 3:0 (25:15, 25:15, 25:13) гейма. Пловдивчанинът бе трети по резултатност с 9 точки. С 13 се отчете Фран Петерлин 13, а Маркус Бьоме записа 11.
Започнаха мачовете от плейофите в шампионата на Гърция. В първата среща тимът на Алексиев нямаше никакви проблеми и в тренировъчно темпо надигра "Памбохайкос" (Врахати) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:14) гейма. Реваншът е на 14 април.
Друг пловдивчанин Розалин Пенчев и отборът му "Персонал" (Боливар) изравниха финалната серия с УПЦН (Сан Хуан), след като се наложиха с 3:1 (25:20, 19:25, 31:29, 25:23) във втория двубой помежду им. Шампион на Аржентина ще стане отборът, който спечели 3 победи от 5 срещи. Националът направи пореден чудесен мач за победителите, като се отчете с 20 точки (1 ас, 1 блокада, 64 % позитивно посрещане) и е втори сред реализаторите. Пенчев спечели и отличието MVP на двубоя за осми път този сезон. Най-резултатен бе бразилецът Тео Лопес с 25 точки (4 аса, 4 блокади). За съперниците им полякът Збигнев Бартман приключи с 24 точки (3 блокади).
Следващата среща между "Персонал" и УПЦН (Сан Хуан) е на 6 април (петък) от 02:00 ч. б.в.
Припомням, че миналия сезон Тошко Алексиев стана шампион на Аржентина именно с отбора на "Персонал". И със сигурност ще стиска палци за младия си съотборник от националния отбор.