Ботев разби Беласица с 5:0 пред празни трибуни

Неделя, 28 Септември 2008 14:09

Автор plovdiv-online

Image
Муши гони резултатността на Г. Христов
Ботев Пд записа първа шампионатна победа, след като разгроми Беласица с 5:0. Предпоследният в класирането на А група шамароса яко последния като закотви тима на арестувания от Интерпол Коце Маца на дъното. Феновете на жълто-черните нямаше как да споделят радостта на стадиона заради наказание, изпросено от самите тях да се играе пред празни трибуни.

Канарчетата имаха тотално превъзходство през цялата среща и не оставиха никакви шансове за гостите, чийто собственик Коце Маца лъска нара в германското следствие. В герой за домакините се превърна долноводенчанинът Дормушали Саидходжа, който направи хеттрик.
Петричани, които бяха водени от новия си треньор Добромир Митев, продължават с трагичното си представяне и след седем кръга имат едва две точки и един отбелязан гол. Първият гол дойде в 19-та минута, след като Попов оползотвори центриране на Георги Аврамов. Пловдивчани продължиха натиска, но успяха да удвоят едва в 43- минута, когато многоходова комбинация позволи на Саидходжа да излезе сам срещу вратаря на гостите. Минута по-късно най-активният на терена Георги Аврамов направи 3:0 след удар от седем метра.

Второто полувреме Ботев продължи с тоталното си надмощие и чрез нови две попадения на Саидходжа оформи разгромната победа. Четвъртият гол падна в 64-та минута, когато Кръстев изведе Саидходжа на чиста позиция и нападателят не сгреши. В 78-та минута Саидходжа направи хеттрик, след двойно подаване с Минев. 5:0 - Беласица е законтвена на дъното на А група.

Ботев: Тошев,Божков,Величков,Гаров,Минев,Попов,Аврамов(67-Харизанов), Караджинов(46-Манчев), Тимонов, Кръстев, Саидходжа
Беласица: Манолов, Мангушев, Трифонов, Николов (46-Апостолов), Ненов, Димитров(79-Адемович), Виля, Христов, Дюлгеров (55-Бето), Бижев, Кабранов

Голмайстори: 1:0 Попов (19), 2:0 Саидходжа (43), 3:0 Аврамов (44), 4:0 Саидходжа (64), 5:0 Саидходжа (78)
Картони: Мангушев (жълт)