ЦСКА – Локомотив: 2:0, Кюмюрджиев порти сам срещу Беконо

Автор:
Неделя, 24 Август 2008 21:15

Лесна победа за армейците срещу безлични смърфове и заспал Даксон

Автор plovdiv-online

Image2:0 за 45 минути игра! ЦСКА взе всичко, каквото можеше без зор, а Кюмюрджиев изпусна най-чистото голово положение сам срещу вратаря им Беконо в 27-ата при 0:0. Второто полувреме мина в прозявка, дрямка и отвреме навреме някой люх от страна на червените. Смърфовете спяха на терена и това дойде дюшеш за успокоените от резултата армейци. ЦСКА вече е на трето място след Литекс и Черно море в класирането на А група с две победи и една загуба. Локомотив е на 13 място, а на последното 16-то е Ботев. Лошо начало за пловдивския футбол!

Димитър Пенев – Стратега, започна домакинския мач на ЦСКА с Локомотив Пд с променен състав. Дебют при червените прави хърватинът Морац, а Зе Руи излезе като титуляр на мястото на слабо играещия Ододжи. Машадо пък не е в групата поради наказание.

Герасим Заков и Ангел Йошев, юноши на ЦСКА, започнаха като титуляри за смърфовете в класическата за Локо схема 4-4-2. Наказан от състава на гостите е Искрен Писаров. Мачът се играе пред празни трибуни заради наказание на армейците от миналия шампионат. На трибуната е националният селекционер Пламен Марков.

Още в петата минута капитанът на смърфовете Явор Въндев проби чудесно по лявото крило, но не намери никой в наказателното поле на червените. Очакваният първоначален натиск на армейците е добре париран от уверено играещата защита на смърфовете.

Герасим Заков излиза сам срещу вратаря Беконо в 7-ата минута, но топката му избягва встрани и от малък ъгъл не успява да намери опразнената врата.

Силен шут на Тодор Янчев в 9-ата минута не изненада Стоян Ставрев, но армейците са по-активният отбор – с три ъглови удара за първите 10 минути игра.

Груба грешка на Гюрсел Вели след тъч за Локомотив едва не доведе до гол за армейците в 20-ата минута. Топката бе отнета от Вели и подадена на непокрития Зе Руи, който отправи бомбен изстрел към вратата на Ставрев, но неточен. В последвалата атака Явор Въндев получи топката в наказателното поле, но ударът му е слаб и уловен от Беконо. Смърфовете разчитат на контраатаки и все повече примат играта в своята половина.

Маркес проби по дясното крило в 25-ата, но не успя да намери никой от нападателите в червено при последвалото центриране.

Кюмюрджиев изтърва чист гол в 27-ата минута! Защитникът е изведен сам срещу Беконо, навлезе мощно в наказателното поле, но ударът му е слаб по тревата. Контрата беше класическа, пропускът - също. Първата чиста голова опасност в двубоя.

В 33-ата червените откриват чрез Евгени Йорданов, след като Маркиньос го непокрит сам срещу вратаря Ставрев. Грешката обаче тръгна още от Ангел Йошев, който изтърва Маркиньос в наказателното поле на смърфовете. В 36-ата Румен Горанов изпробва бомбения си шут от пряк свободен удар от 35 метра, но неточно. Мечечиев отдясно буквално залепи топката на левачката на Гюрсел Вели в 37-ата, но левият халф не успя с волето. Локомотив опитва да наложи натиск в средата на терена, а армейците като че ли са готови да приемат играта в своята половина и минат на контри. И това води до нов студен душ за Локо. В 42-ата Йордан Тодоров намира Маркиньос в наказателното поле на смърфовете, той литва Сечков и вкарва за 2:0 на оголения Ставрев.

В 47-ата от пряк свободен удар Румен Горанов отнася главата на Евгени Йорданов и се налага лекарски екип да свестява голмайстора на армейците. Стратега пък е пуснал в игра 20-годишния Павел Виданов на мястото на незабележимия прехвален хърватин Морац. Не е ясно защо Канатларовски продължава да държи в игра абсолютно безпомощния Даксон да Силва, който продължава да не е във форма. Бракът в играта и на двата отбора в средата на терена се увеличава, а оборотите съвсем падат през втората част. В 58-ата Канатларовски все пак пуска в игра Евертон Том на мястото на Мартин Сечков. В 61-ата излиза и Даксон, сменен от Анатоли Тодоров, а в 68-ата на скамейката вече е и грохналия Герасим Заков, на мястото му влиза Димитър Илиев. Канатларовски няма повече ходове.

ЦСКА: Беконо, Котев, Морац (Виданов - 46), Иван Иванов, Йордан Тодоров, Янчев, Маркиньос (Златинов - 73), Чипев, Маркес, Зе Руи, Йорданов (Тошев - 63)

Локомотив: Ставрев, Мечечиев, Илиев, Сечков (Том - 58), Йошев, Кюмюрджиев, Горанов, Вели, Даксон (Тодоров - 61), Въндев, Заков (Илиев - 68)

Голмайстори: 1:0 Евгени Йорданов (33), 2:0 Маркиньос (42)

Картони: Маркиньос (жълт - 51)