Най-после късмет: Избягнахме бразилците на четвъртфиналите!

Автор:
Понеделник, 18 Август 2008 18:31

Пламен Константинов в игра, мушморокът Данчо Лазаров потъна вдън земя

plovdiv-online

ImageБългарският национален отбор по волейбол успя да избегне олимпийския шампион от Атина 2004 Бразилия за съперник на четвъртфинала.

Това стана ясно, след като Бразилия измести Русия от върха в Група В. Победата на Полша над Русия с 3:2 спомогна на България, да не срещне Селесао. Преди това националите ни победиха Венецуела с 3:1 гейма, като изпуснаха само първия.

Капитанът Пламен Константинов влезе в игра и внесе необходимото спокойствие на отбора след двете поредни загуби от САЩ и Италия. Така България реализира три победи и две загуби в групата си.
Възпитаниците на Мартин Стоев ще чакат “слепия” жребий между вторите и третите отбори в групите. “Кариоките” са първи в Група B и няма да участват в жребия.

Вариантите за съперник на България в “слепия” жребий, който ще се тегли след последния мач днес са световните вицешампиони от Полша, олимпийските вицешампиони от Атина 2004 - Италия и Русия.

Междувременно стана ясно, че шефът на волейболната федерация Данчо Лазаров, чиято оставка Plovdiv-Online поиска още в първия момент при скалъпения от него скандал с Пламен Константинов, се е покрил и го няма никъде от 2-3 дни.

Това потвърди днес и Мартин Стоев като каза, че не е секретар на лазаров, та да знае къде е.  Стоев заяви, че не е виждал президента на Българската федерация Данчо Лазаров в последните 2-3 дни. За разлика от Пламен константинов обачеу едва ли някой ще тръгне да издирва мушморока Лазаров!

"Не съм секретар на господин Лазаров - отговори треньорът на националния отбор по волейбол на въпрос дали е виждал шефа на БФВолейбол. - Радостен съм от победата, но и не само от нея. Бяхме друг отбор в сравнение с Италия. Тактически играхме грамотно и спазвахме указанията, които бях дал в началото. Присъствието на Пламен на терена беше положително. Осигури спокойствие в посрещането."