Заколение за канарчетата на Герена – 6:0

Три сини гола с глава до 12-тата минута нокаутират жълто-черните

Викат Георги Христов в националния тим. Това е краят на Христолов и co.

Автор plovdiv-online

Image
Г. Христов е безмилостен
Безмилостен Георги Христов! Новата придобивка на Левски вкара 3 гола на бившите си съотборници от Ботев и така приключи с яловите си изяви в първите си две официални срещи за сините.

Левски помете гостуващия Ботев Пд още с първата свирка на съдията Мартин Богдев в последния мач от втория кръг на А група. Първо бившето канарче Георги Христов  разпечата Славчо Тошев с глава още в четвъртата минута след центриране на Суарес и така взриви 4000-те хиляди фенове на Левски на Герена, които бяха тръгнали на нож с плакати и освирквания срещу ръководството на сините заради срамната загуба от БАТЕ Борисов. Феновете на жълто-черните пък скандират срещу президента Димитър Христолов. В събота легенди на Ботев разпространиха декларация, в която настояват президентът Димитър Христолов и ръководството да напуснат клуба поради некадърност да водят отбор с такова име и футболна история.

Три минути след гола на Христов Тиберканин буквално нокаутира Ботев с първия си гол със синята фланелка. Минутата е 7-ма, а голът е отново с глава след центриране. Канарчетата не са извели топката от собствената си половина. В 12-тата резултатът вече е класически за Левски след гол на Давид Бистрон отново при игра с глава на втория етаж. Никакъв смисъл срещата да продължава. Канарчетата са като боксова круша на Герена. Славчо Тошев спасява вратата от четвърти гол след изстрел на защитника Балтанов в 20-тата. Натискът на Левски е тотален, а Ботев изобщо не знае къде се намира. В 26-тата Георги Иванов – Гонзо, пропуска от чисто положение.

Ако това не беше футбол, а боксов мач, Костадин Ангелов отдавна трябваше да хвърли пешкира!

Временният старши на сините Емил Велев - Кокала, започна мача и с тримата бразилци в тима на вицешампионите, които предшественикът му Вили Вуцов - Главата, държеше на резервната скамейка. Вагнер, Суарес и Жоазиньо се отблагодаряват с чудесна игра въпреки горещото време. В 30-ата минута Георги Христов отново пробва мерника си, но този път е неточен. В 37-ата тъкмо Жоазиньо за пореден път центрира в наказателното поле на Ботев, но Славчо Тошев лови. В 39-ата Бистрон шутира, но топката е в аут. Тошев е непрекъснато обстрелван от нападателите на Левски при абсолютно безпомощна защита на канарчетата. За цяло първо полувреме жълто-черните нямат нито един удар към вратата на Киш.

Втората част започна отново с натиск за Левски, а в 49-ата Георги Христов вкарва втория си гол в мача, който е и негов втори въобще в официална среща на сините като така прекъсна яловата си игра от първия кръг на А група, в който Левски загуби от Вихрен, и при домакинската загуба от БАТЕ Борисов. Въпреки че Живко Миланов и Николай Димитров не излязоха заради контузии, липсата им изобщо не се почувства. Миланов страда от възпаление в областта на аддукторите и се готви по специална програма, докато Димитров получи разтежение при загрявката преди мача и като титуляр Емил Велев пусна Жоазиньо, който пък показа великолепна игра по крилото заедно с другия бразилец Суарес. Мястото на Живко Миланов пък зае Лъчезар Балтанов.

ImageВ 56-тата Георги Христов сякаш е решил да отмъсти на Димитър Христолов заради делото, което собственикът на Ботев заведе в Лозана за правата на бившето канарче и за трети път опъна мрежата на Славчо Тошев. Преди гола Костадин Ангелов пусна в игра Мауро Алегре на мястото на Даниел Божков, а след гола - и Тимонов на мястото на яловия център нападател Саидходжа. Две смени прави и Емил Ангелов като вкарва Тасевски на мястото на Тиберканин и Жеан Карлош на мястото на Балтанов.

Бесните фенове на канарчетата чупят седалки на Герена. В 62-ата Славчо Тошев изпреварва и хваща пусната към Георги Христов топка. Първият удар към вратата на Левски пък нанася резервата Тимонов едва в 64-ата. Киш, който е на вратата заради контузия на титуляра Георги Петков лови без проблем. Минута по-късно Манчев сменя Мапока в състава на Ботев. Канарчетата нямат сили дори да се придвижат до резервната скамейка. Мачът се доиграва, но феновете на Ботев няма да простят на Христолов срамното представяне на Герена. За капак Жеан Карлош забива шестия гол във вратата на безпомощния Ботев в 86-ата. Това е краят на Христолов и co. Жоазиньо можеше да вкара и рекордно седмо попадение в 89-ата, но ударът му е в аут. Славчо Тошев не заслужаваше подобна разправа!  Все пак има мъжеството да не хвърли ръкавиците на Герена. И това е всичко, на което е способен днешният Ботев!

В 90-ата минута идва и новината, че Георги Христов е повикан в националния отбор, а Тимонов пропуска да отбележи почетно попадение!

Левски: Киш, Балтанов (Жеан Карлош - 63), Рабех, Бистрон, Вагнер, М. Иванов, Тиберканин (Тасевски - 58), Г. Иванов (Гаджев - 71), Соарес, Христов, Жоазиньо

Ботев: Тошев, Гаджалов, Величков, Гаров, Харизанов, Божков (Алегре - 53), Попов, Аврамов, Й. Минев, Мапока (Манчев - 65), Саидходжа (Тимонов - 57)

Голмайстори: 1:0 Христов (4,), 2:0 Тиберканин (7), 3:0 Бистрон (12), 4:0 Христов (49), 5:0 Христов (56), 6:0 Карлош (86)

Картони: Йордан Минев (80 - жълт), Суарес (83 - жълт)