Смърфовете спасиха равенството в Сливен с човек по-малко

Автор:
Неделя, 10 Август 2008 16:08
Съдията Георги Игнатов свирил за отбора на Лечков и пресилено изгонил Искрен Писаров
Автор plovdiv-online
Image
Сн. Lportala
Отборите на Локомотив (Пд) и Сливен завършиха наравно 1:1 в мач от първия кръг на А група, игран на стадион "Хаджи Димитър" пред 10 000 побеснели от радост сливналии. Киков откри за домакините още от съблекалнята - секунди след първия съдийски сигнал, а Йордан Милиев спаси смърфовете от загуба през втората част.
Сините камъни на Йордан Лечков се хвърлиха да нападат от първата секунда, а в 20-тата бекът Стефан Киков получи отличен пас от Иван Стоянов и изпрати топката във вратата на Стоян Ставрев за 1:0 от два-три метра. Стоянов намери по идентичен начин и Мирослав Миндев, късметът на черно-белите се усмихна и Миндев улучи десния стълб.
След почивката смърфовете се хвърлиха да обръщат мача, но успехът дойде едва в 62-та минута чрез Йордан Милиев. Той заби кълбото във вратата на Чавдаров след отлично центриране на Тодоров.

Наставникът на Локомотив Драган Канатларовски заяви, че една от причините, поради която смърфовете не спечелиха гостуването си на Сливен е ранният гол на домакините. "Голът, който получихме няколко секунди след началото на двубоя оказа сериозно влияние върху представянето ни през първата част. През второто полувреме извършихме необходимите смени и можехме дори да спечелим. Също така смятам, че реферът изгони пресилено Писаров, но по принцип не коментирам съдийството", сподели македонецът, който не скри разочарованието си.

Старши треньорът на Сливен Драголюб Симонович пък заяви след мача, че отборът не е победил само поради липсата на опит. "Съжалявам, че не спечелихме, но не го сторихме най-вече поради липсата на опит. Аз обаче вярвам, че ние ще сме приятната изненада в А група", коментира Дуци.

В неделя се разбра, че Мартин Сечков и Румен Горанов са с травми и не взеха участие в тренировката. Смърфовете се оплакаха от съдията Георги Игнатов, който ги ощетил със спорни отсъждания в мача, а изгонването на Искрен Писаров и било пресилено.

Голмайстори: 1:0 Киков (1),1:1 Милиев (62)

Сливен: Чавдаров, Г.Стоянов, Киков, Динев, И.Янев, Миндев, Бакалов (33 - Колев), И. Стоянов, Ценов (Иса), Г.Янев, Ямуков
Треньор: Драголюб Симонович

Локомотив: Ставрев, Мечечиев, Милиев, Сечков, Кюмюрджиев, Вели, Горанов, Въндев (Писаров), Заков (66 - Илиев), Тодоров (46 - Тодоров), Том
Треньор: Драган Канталаровски

Жълти картони: Динев, Ценов (С); Сечков, Въндев, Писаров (Л)
Червен картон: Писаров (Л)