Мирела Демирева със сребро на висок скок

Автор:
Неделя, 21 Август 2016 06:46

България с първи медал в леката атлетика от 16 години насам и втори в скока на височина от знаменитата Стефка Костадинова в Атланта 1996-та

Мирела Демирева спечели сребърен олимпийски медал на висок скок в Рио като изравни личния си рекорд с 1.97 метра.

Докрай се борих за златотно, каза 26-годишната българка, която не позволи някой да я надскочи на финала.

Със същия резултат, но с безгрешна серия, златото взе 37-годишната испанка Рут Бейтия.

Бронзът също с 1.97 м, но скочени от третия опит, грабна хърватката Бланка Влашич.

Мирела, която в момента се подготвя под ръководството на холандския специалист Рини ван Лееуин, може само да съжалява, че изпусна олимпийската титла заради една грешка на началната височина от 1.88 м, защото след това беше безгрешна до 1.97 м, а в първия си опит на 2.00 м беше близо и до успех.

През юли Мирела спечели сребърен медал и на Европейското първенство в Амстердам.

Медалът на Демирева е и първият олимпийски медал за България в леката атлетика от 16 години насам.

За последно на почетната стълбичка на олимпийски форум стъпи Тереза Маринова, която през 2000 г. в Сидни спечели титлата в тройния скок.

Отличието на 26-годишната софиянка е и първото за българка от олимпийски форум в скока на височина от Атланта 1996, когато Стефка Костадинова спечели златото.