Левски освиркан слeд ялови 45 мин и възхвален след 4:0 срещу 9 андорци

Автор:
Четвъртък, 16 Юли 2009 12:08

ImageЛевски и старши треньорът на сините Емил Велев - Кокала, бяха освиркани от феновете след ялови 45 минути игра срещу скромните андорци от Сант Хулия. Второто полувреме обаче донесе обрат и сините се наложиха категорично с 4:0, макар и срещу 9 от Андора. Мачът бе първа среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.
След центриране на Веселин Минев в 50-тата мин македонският национал Дарко Тасевски откри резултата. В 55-та минута Сант Хулия остана с човек по-малко, след като грузинският рефер Леван Паниашвили показа втори жълт картон на Диего Абдиан. В 65-та пловдивчанинът Георги Христов показа истинска класа със самостоятелен пробив отдясно и хладнокръвно прати топката зад гол линията на Бурхос. В 73-та пак Георги Христов беше в прегръдките на съотборниците си и стана новият герой на Герена.

6 минути по-късно андорският тим остана с 9 човека, след като и Фонтан получи втори жълт картон. Владо Гаджев препарира вратаря на андорци в 82-ата след перфектен пряк свободен удар.

Голям мач на бившия играч на Ботев Пд Георги Христов, новата звезда на Левски!