Локо тресна ЦСКА 2:1 с марка 500 бетон!

Автор:
Понеделник, 28 Септември 2020 07:44

Каквото и да правят срещу нас - ние сме марка 500 бетон и си трескаме всички наред!

Това бе коментарът на щастливия бос на смърфовете Христо Крушарски след победата 2:1 над ЦСКА на стадиона в парк Лаута.

Мачът можеше да свърши и 3:1, ако съдията не бе спестил чиста дузпа за черно-белите още в началото.

Двата тима направиха повторение на финала за Купата на България преди няколко месеца, който тогава бе спечелен от смърфовете след изпълнение на дузпи.

Точни за победителите бяха Момчил Цветанов и Матей, който си вкара автогол. За ЦСКА се разписа Тиаго.

Така Локомотив се изкачи на второ място във временното класиране, като бутна армейците на Гриша Ганчев на трето.

През седмицата между двата лагера прехвърчаха искри. От Армията поискаха мачът да бъде отложен заради важното гостуване на Базел в Лига Европа, но от ръководството на "смърфовете" отказаха.

Срещата започна с известно напрежение по трибуните, между агитките на двата тима. Все пак, след адекватната намеса на органите на реда намеците за създаване на неприятности бяха потушени.

В 6-ата минута включване на Алмейда в предни позиции изненада неприятно защитата на столичани и само късметът спаси ЦСКА от удар във вратата, след като кълбото се отби в тялото на бранител.

Напрежението се покачи сериозно до средата на полувремето, като грубите фаулове, а съответно и официалните предупреждения, не закъсняха.

В 28-ата домакините претендираха, че Матей е играл с ръка в наказателното поле. Повторенията показаха, че това е така.

В 32-ата Парвиз Умарбаев центрира, Матей се опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката директно в мрежата на изненадания Бусато.

Така домакините излязоха напред в резултата, без сами да са застрашили опонента си или пък да са създали 100%-во положение.

Само 6 минути след това Момчил Цветанов пробва изстрел от много сериозна дистанция, кълбото рикошира в тялото на Юрген Матей и попадна в целта.

Преднината на смърфовете беше удвоена, а Матей бе сред най-нещастните на терена, като на практика имаше участие, макар и разбира се не по негово собствено желание, и в двете попадения на Локо.

ЦСКА трябваше да чака до 69-ата минута, когато Тиаго изпълни добре статично положение.

Той прати топката силно по посока вратата на съперника, с надеждата тя да бъде засечена от негов съотборник.

Вместо това обаче кълбото влетя в мрежата за 2:1, връщайки надеждите на софиянци за нещо повече в двубоя.

Така или иначе обаче нова промяна в резултата нямаше и ЦСКА трябваше да преглътне първото си поражение през сезона.

ХРИСТО КРУШАРСКИ:

Съдията направи това, което му бе поръчано. Кой му е поръчал? Някой от горе му нарежда. Има такива сили и му нареждат. Но ние сме марка "500", бетон. Каквото и да правят, ние си правим кефа и си ги трескаме наред.

Нямам думи, доволен съм от момчетата - и срещу Тотнъм, и срещу ЦСКА. Може да ме обвиянват че не съм отложил мача, но него не го отменям аз, а ръководството. Ние показахме, че сме класен отбор.

Кой български отбор са го гледали толкова навън? Свалям шапка на цялото техническо ръководство. Ние сме интелигентни хора и сме го доказали, каза Крушарски.

БРУНО АКРАПОВИЧ:

Можехме да се справим и по-добре. Срещу толкова силен отбор обаче, се справихме много добре през първото полувреме.

След това намалихме малко темпото, чакахме контраатаките, но след това отново вдигнахме оборотите.

Колко чисти положения имаха те срещу Лудогорец, а колко днес? Имаше разлика, нали така?

Въпросът е до каква степен може да се рискува. Момчетата се раздаваха при всяка ситуация. Доволен съм от тях Пресирахме много, в моментите, в които трябваше да правим това.