Локо поряза шпорите, съдията ги заши!

Автор:
Четвъртък, 17 Септември 2020 21:09

Локомотив Пловдив поряза Тотнъм в 71-ата с гол на младока Георги Минчев, но съдията заши раната на шпорите с дузпа и два червени картона 12 минути преди края на редовното време на двубоя на Лаута.

В 78-ата Хари Кейн изравни от спорна дузпа, а Диниш Алмейда и Бирсент Карагарен бяха изгонени.

Победният гол за шпорите вкара Танги Ндомбеле в 85-ата.

Така смърфовете напуснаха Лига Европа във втория предварителен кръг, но доставиха много радост на феновете си с характера, който показаха!

В интерес на истината съдията спести чиста дузпа за Тотнъм в 18-ата.

Шпорите бяха близо до гол още във 2-ата, когато топката стинга до Хюн-Мин Сон, който финтира Милош Петрович и шутира, но Мартин Луков, черно-белият тигър, с крак успя да избие почти неспасяем шут.

В 10-ата гредата помогна на Локомотив, след като Сон получи топката отляво, намери Стивън Бергвайн пред наказателното поле и холандецът нанесе силен удар, който срещна горната греда.

Първият удар към вратата на Тотнъм отправи Анте Аралица две минути по-късно. Хърватинът обаче стреля неточно.

В 27-ата гостите поискаха дузпа и имаха основания да я получат. Бергвайн получи в наказателното поле и се освободи от Масоеро, който го събори.

Веднага след това удар на Хари Кейн от далечна дистанция мина покрай десния страничен стълб на вратата зад Луков.

В 40-ата Сон пусна хубаво подаване към Кейн, който пробва триково с пета да продължи към вратата на Локомотив. Луков обаче внимаваше и улови.

В добавеното време на първата част Локомотив беше близо до гола.

Пас на Митко Илиев в наказателното поле намери Карагарен, който с човек на гърба успя да стреля към вратата. Шутът на крилото беше силен, но мина на сантиметри от горната греда.

Второто полувреме започна с нов сериозен пропуск на гостите.

Дейвис намери Сон в наказателното поле, който от няколко метра прати топката над вратата.

В 58-ата Луков отрази удар на звездата Кейн, който струва повече от целия тим на смърфовете.

В 70-ата многоходова атака на Тотнъм завърши с опасен удар на Ло Селсо, който премина покрай вратата.

Минута по-късно смърфовете порязоха шпорите, след като капитанът Димитър Илиев свали топката на първа греда при центриране от корнер за Георги Минчев, който бе оставен непокрит и се разписа за 1:0.

Жозе Моуриньо беше пред инфаркт, а фойерверки осветиха небето над Лаута.

Радостта на смърфовете обаче беше кратка.

В 78-ата Луков се сблъска с Кейн в малкия пеналт и вместо съдията да свири нарушение срещу защитения в тази зона вратар, остави играта, топката стигна до Бен Дейвис, който стреля с глава, а Алмейда изби с ръка от голлинията.

Португалецът получи директен червен картон, а при протестите втори жълт бе показан и на Карагарен.

Гостите получиха дузпа, която Кейн вкара за 1:1.

В 80-ата минута удар на Кейн с глава от метър разстояние беше отразен от Луков по блестящ начин.

Тотнъм се добра до победата пет минути след това.

Лукас Моура центрира по земя в наказателното поле на Локомотив, където топката бе засечена от Танги Ндомбеле, който я вкара в долния ляв ъгъл на вратата.