Локо с Купата! Бруно скача огради! Крушарски развързва торбата!

Автор:

Велик Локомотив Пловдив е за втори пореден път с Купата на България след като отстрани в драма с дузпи ЦСКА на финала (5:3)!

Бруно Акрапович надхитри младия си колега Милош Крушчич, като приложи защитна тактика, а колкото повече 120-те минути приближаваха към края си - очевидно разчиташе на екзекуция чрез дузпи.

Каръкът на ЦСКА се оказа голмайсторът им Али Соу!

Гриша Ганчев реве!

Христо Крушарски полудя и развързва 250 бона за премии на смърфовете!

Редовното време продължи 98 минути заради димни завеси от червените, които прекъснаха играта.

Последваха две продължения от по 15 минути, в които отново никой не стигна до гола.

Така двата отбора останаха на терена повече от 130 минути в адската жега на националния стадион Васил Левски.

Последва черно-бяла екзекуция от точката на дузпата!

Безпогрешни смърфове и велик вратар Илко Пиргов, който смени спасилия мача Мартин Луков буквално за дузпите!

Точни за Локо бяха

ЦСКА игра изключително брадварски, но играч от червените бе изгонен едва преди края на мача. Червеният картон видя Кристиян Малинов за свирепо влизане в краката на Чико Цветанов.

Армейците търсеха гола от началото на мача, но устремът им се спихна в средата на първото полувреме, отчаяни от железния Мартин Луков.

Смърфовете имаха претенции за дузпа в 35-ата, когато Анте Аралица пробва да си проправи път между Занев и Антов, но вторият го събори на земята. Георги Кабаков обаче не се впечатли от жестовете на Аралица.

В 42-ата Греъм Кери центрира от корнер, Али Соу остана под топката, но съобразително зад него бе Петър Занев. Капитанът на червените с летящ плонж насочи кълбото с глава, но Мартин Луков показа, че е най-добрият вратар в българското първенство!

В 72-ата ЦСКА пропиля почти 100% възможност да поведе.

Иван Турицов надхитри Петрович и центрира перфектно на дузпата за Енрике Рафаел. Резервата стреля силно с глава, но Луков отново бе непробиваем.

В 75-ата Брадли Мазику шутира мощнто от дистанцията, но изстрел профуча на сантиметри от долния ляв ъгъл на плонжиралия Луков.

Към края на редовното време Анте Аралица пробва прехвърляне от центъра на терена, но Бусато внимаваше.

В първото продължение ЦСКА беше отборът, който търсеше гола, но така и не стигна до чиста ситуация.

В 111-ата Енрике Рафаел получи второ поредно схващане за няколко минути, поради което се наложи да бъде заменен принудително.

Пет минути преди края, един от лидерите в състава на ЦСКА - Кристиян Малинов беше изгонен.

Халфът влезе много ненужно в краката на Цветанов и си заслужи втория жълт картон.

Секунди преди началото на дузпите, от щаба на Локо направиха убийствена смяна.

В игра се появи резервният страж Илко Пиргов, който замени Мартин Луков.

Ходът на Бруно Акрапович бе брилянтен - Пиргов препарира двама от голаджиите на ЦСКА още с вида си на вратата!

Така черно-белите си гарантираха участие в квалификационните кръгове на Лига Европа през новия сезон.

Те също така повториха постижение на Литекс от над 10 години, когато за последно оранжевите съумяха да защитят своето национално отличие.

Бруно Акрапович пък продължи перфектната си серия да печели битки за националната Купа. До този момент той е триумфирал у нас, Македония, Албания и Гибралтар.

Момчил Цветанов пък се изравни с легендите Краси Безински и Елин Топузаков по спечелени купи.