Гришо отстъпи на Томи Пол след 4:19 ч. на корта

Автор:
Сряда, 22 Януари 2020 11:07

Поставеният под номер 18 на Australia Open Григор Димитров загуби от Томи Пол (САЩ) с 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3) след 4:19 часа игра и за първи път от 2013 г. отпадна още в началото на турнира.

В предишните шест сезона хасковлията достигаше най-малко до трети кръг, в това число два четвъртфинала и един полуфинал през 2017 година.

Поражението означава, че българинът ще изпадне от Топ 20 на световната ранглиста.

Димитров пропусна две възможности за пробив в шестия гейм, след което 80-ият в света Пол реализира първи брейк за 5:4 и затвори сета при собствен сервис.

Втората част беше много оспорвана и стигна до тайбрек. В него хасковлията поведе с 4:0 точки, но допусна обрат и американецът поведе с 2:0 сета.

В третата част българинът показа отличен тенис. Той пропусна ранен пробив аванс, но след това направи серия от четири поредни гейма, за да намали изоставането си.

В четвъртия сет Пол започна с брейк, който Димитров веднага върна. Ключов беше деветия гейм, в който българинът отрази три възможности за пробив, а в последвалия тайбрек той отново дръпна с 4:0 точки, но този път не допусна да бъде застигнат.

В решаващия пети сет хасковлията проби за 3:2, но Пол веднага върна пробива. Димитров отново реализира брейк за 4:3, а при 5:4 той сервираше за мача. Хасковлията поведе с 30:0, но Пол спечели следващите четири разигравания и изравни за 5:5 гейма. След това се стигна до шампионски тайбрек до 10 точки, в който след 3:3 Пол спечели седем поредни точки и това се оказа решаващо.

Така Димитров не успя да реализира обрат от 0:2 сета за първи път в кариерата си, а американецът ще дебютира в трети кръг на турнир от Големия шлем.