Академик Бултекс се разправи с Ямбол

Автор:
Неделя, 08 Декември 2019 14:44

“Академик Бултекс 99” спечели очаквано срещу “Ямбол” като гост в зала „Диана”, след като се наложи с 81:66. Това е първа победа за тима като гост и общо пета в НБЛ, докато за „Ямбол” поражението е девето.

„Ямбол” започна мача без тримата си чужденци и без Дарин Иванов, а Стилиян Иванов игра със счупен нос и маска.
Стейвиън Алън и Шакил Калхун бяха освободени от отбора, а Иванов и Петър Вукович лекуват контузии.

„Академик Бултекс 99” изигра двубоя без особено напрежение, като показа, че е по-класният отбор. Домакините се опитаха да бъдат равностойни на по-можещия пловдивски тим и дори на почивката влязоха в съблекалнята само с точка пасив.
Класата на пловдивчани се видя през второто полувреме. Веднага след подновяването на играта „Академик Бултекс 99” взе добра преднина и отряза всякакви надежди на домакините за някаква сензация.

Обрад Томич използва превъзходството си под кошовете, където „Ямбол” нямаше отговор. Центърът вкара 18 точки плюс 12 борби, по 17 реализираха Шакир Смит и Седрик Боуен. Смит добави и 7 борби и 7 асистенции на сметката си.

21 точки и 9 борби за „Ямбол” записа Александър Матушев, Пламен Илиев завърши с 11-те си точки от първата част. Стилиян Иванов завърши с 12 за 16 минути игра.