Ботев - Берое 3:1, шеста поредна победа за канарчетата

Автор:
Събота, 07 Декември 2019 17:12

Ботев (Пловдив) спечели битката за Тракия срещу Берое 3:1 в мач от 19-ия кръг на първенството, игран в Коматево.

На стадиона бе и професионалният ни боксьор Тервел Пулев. Той ще се бие в неделя в Пловдив срещу американеца Дешон Уебстър. Тервел атакува международната титла в полутежка категория, версия Световна боксова асоциация (WBA) на 14-ти декември в зала Колодрума.

Първата по рода си международна боксова гала от най-висок ранг в "Колодрума" се провежда под патронажа на Община Пловдив и кмета г-н Здравко Димитров. Организатори на събитието, на което срещата Тервел Пулев - Дешон Уебстър е основната на вечерта, са г-н Кубрат Пулев и г-н Ивайло Гоцев.

Победата на Ботев пък е пета поредна за канарчетата в първенството и шеста с мача за Купата срещу Славия.

С нея жълто-черните изравниха по точки Берое - двата тима делят 8/9 място с по 25 пункта.

Точни за канарчетата бяха Неделев, Тонев и Шопов. За гостите се разписа Цветков.

Още в 9-ата Тодор Неделев разпечата вратата на гостите след грешка на младия Гошев и великолепен прехвърлящ удар.

Минута преди изтичането на първата част центриране от корнер доведе до разбъркване в пеналта на Георгиев. Бранител игра добре и изби, но топката попадна в Цветков, който с прецизен и силен удар изравни резултата в много важен момент от срещата.

В 54-ата Тонев взе топката на скорост в наказателното поле на заралии и от близка дистанция бе точен за 2:1.

Нов пробив на Неделев в наказателното поле завърши с негов изстрел в гредата и добавка на Шопов в мрежата.

Младокът се разписа от няколко метра, като за него допълнително улеснение представляваше фактът, че вратарят на старозагорци вече бе насочил вниманието си в различна посока.

В самия край на мача Еуженио видя два бързи жълти картона и се оказа принуден да напусне терена.