Локо смаза Етър 5:0! Смърфовете изпреварват Левски

Автор:
Събота, 05 Октомври 2019 19:23
Локо смаза Етър 5:0! Смърфовете изпреварват Левски Снимка: Lap.bg

Мощният тим на Локомотив Пд буквално прегази Етър във Велико Търновос с 5:0 и изпревали Левски във временното класиране в А група след 12-тия кръг с по-добра голова разлика.

Сините утре гостуват на лидера Лудогорец, който е с 27 точки, а смърфовете са с 26.

По две попадения вкараха Димитър Илиев (38, 45 - дузпа) и Стивън Езе (71,88). Един гол добави и Ален Ожболт (4).

Смърфовете поведоха още в 4-ата минута. Димитър Илиев намери Ален Ожболт, който стреля безпощадно към вратата на Христо Иванов.

В 38-ата Локомотив удвои преднината си. Умарбаев проби отляво и подаде към Ален Ожболт. Нападателят чукна към Димитър Илиев, който с прецизен удар вкара за 0:2.

В добавеното време на първата част Димитър Илиев нахлу остро в наказателното поле и бе съборен в гръб от Здравко Илиев. Главният рефер посочи бялата точка, а Илиев вкара осмото си попадение от началото на шампионата.

В 71-ата Стивън Езе се извиси след центриране от корнер и вкара за 0:4.

В 88-ата Малембана стреля силно от пряк свободен удар. Иванов не успя да избие топката добре и притичалият Езе вкара за крайното 0:5.