Автор:
Петък, 20 Септември 2019 08:22
Лудогорец унижи ЦСКА Москва 5:1 Снимка: Lap.bg

Клаудио Кешеру номиниран за играч на кръга в Лига Европа с хетррика си

Българският шампион Лудогорец унижи ЦСКА Москва с 5:1 на Арена Лудогорец снощи, а голмайсторът на орлите Клаудио Кешеру е номиниран за играч на кръга в Лига Европа с хеттрика, който сътвори.

Орлите обърнаха мача само за 5 минути във второто полувреме, след като губеха с 0:1 преди почивката, като нокаута сътвориха Вандерсон, Лукоки и самият Кешеру в минутите от 48-ма до 53-та.

До края на мача румънецът вкара още две попадения - в 69-ата и в 73-тата от дузпа.

Игор Дивеев (11) даде аванс на армейците като надскочи отбраната от статично положение - пряк свободен удар. Орлите удариха две греди в отговор, а вратарят на москвичите Акинфеев извади два опасни удара във вратата.

С първата свирка след полувремето Лудогорец се хвърли в щурм, който буквално нокаутира ЦСКА.

Резултатът можеше да бъде още по-изразителен.

В 48-ата Сисиньо навлезе в наказателното поле на армейците, но бе спрян. Топката стигна до Вандерсон, който със силен удар и неумела намеса на Акинфеев вкара за 1:1.

В 50-ата минута разградчани направиха пълен обрат. Недялков разсече защитата на съперника с отличен пас в наказателното поле, където от няколко метра Джоди Лукоки засече кълбото за 2:1.

Две минути след това вкараха трето попадение. Вандерсон намери Кешеру пред наказателното поле, а румънецът с хубав удар от воле в левия ъгъл бе точен за 3:1.

В 68-ата минута разградчани вкараха и четвърто попадение. Недялков проби отляво и сви топката към Кешеру в наказателното поле, който с прецизен удар направи Акинфеев безпомощен за 4:1.

Четири минути след това дойде и пето попадение във вратата на москвичите. Марселиньо се озова сам срещу Акинфеев, преодоля го, а вратарят го фаулира в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а Кешеру оформи своя хеттрик.

Така Лудогорец постигна една от най-знаменитите си победи в Европа, като даде заявка за излизане от груповата фаза!