4 бала вълнение на Уембли потопи българската гарнитура

Автор:
Събота, 07 Септември 2019 21:16
4 бала вълнение на Уембли потопи българската гарнитура Снимка: Lap.bg

Българският национален отбор по футбол инкасира третата си загуба в квалификациите за Евро 2020 след 4:0 на Уембли срещу Англия. Две от попаденията бяха от дузпи, първият гол - след нелепо вратарско разиграване в пеналта, но млъкни сърце! Оставаше и на Уембли да не паднем!

Твърдо се закотвяме на последна позиция в група А с нулев шанс за едно от първите две места в групата.

Хари Кейн отбеляза хеттрик, като две от попаденията му бяха от бялата точка. Другото пък беше дело на Рахийм Стърлинг.

Държахме се добре до 24-ата минута, дори касирахме първи удар в рамките на английската врата, но нелепата грешка в пеналта, тръгнала от вратаря, който реши да подава на късо, не хвърли в тъча.

Красимир Балъков е първият наставник на държавния ни тим, който стартира начело с три последователни поражения.

Изненадващо за мнозина, България създаде първото голово положение в този мач. Марселиньо направи добър рейд по фланга, след което намери Вандерсон през центъра. Дебютантът за "трикольорите" обаче стреля прекалено слабо и не затрудни Пикфорд.

Домакините съумяха да разпечатат българската врата в 19-ата минута.

За радост съдийската бригада от Италия правилно отсъди засада.

Хари Кейн беше с една идея пред Васил Божиков, поради което не можа да изпита голова радост след чудесната асистенция на Рахийм Стърлинг.

Шансът обаче напусна българския кораб в 23-ата минута, когато инкасирахме първо попадение на Уембли. Основна вина за получения гол имаха вратарят Пламен Илиев и защитниците пред него.

Нашите решиха да играят накъсо срещу трите лъва, но вратарят обърка своя пас към Васил Божиков. От това се възползва Стърлинг, който открадна топката и комбинира с Хари Кейн. За капитана на Англия пък остана най-лесното - да вкара в мрежата на нашите сънародници.

Селекцията на Красимир Балъков направи втората си качествена акция в полето на британците в 32-ата минута. Галин Иванов намери позиция измежду снажните бранители на съперника. Капитанът на Славия дори успя да насочи с глава към вратата на Пикфорд. Стражът на Евертън обаче улови сигурно.

Втората част започна вихрено, но за кратко, за българите.

Вандерсон в 47-ата минута демонстрира добро движение без топка, а секунди след това вече бе изведен диагонално срещу Пикфорд. Бразилецът реши да заложи на силата и сгреши.

Хубавото ни начало бързо беше заличено от втори гол за домакините.

Николай Бодуров не прецени шпагат при бърза контра на островитяните и фаулира в наказателното поле Маркъс Рашфорд.

Арбитърът Фабри не се поколеба и посочи бялата точка.

Хари Кейн литна Пламен Илиев и опъна мрежата ни яко.

Класиката на Уембли стана факт, след като Бодуров подари топката на Рашфорд. Звездата на Манчестър Юнайтед комбинира с Кейн, който този път влезе в ролята на асистент за попадението на Рахийм Стърлинг.

В 72-ата появилият се като резерва Кристиан Димитров действа хаотично срещу Хари Кейн. Бранителят на Ботев Пд първо падна в неговите крака, а след това се изправи и фаулира капитана на Англия за дузпа. Макар и доста лека, арбитърът Фабри я отсъди, а след нея нападателят на домакините оформи своя хеттрик.

0:5 беше съвсем реална опасност в 87-ата минута, когато след двойно подаване Маркъс Рашфорд изскочи сам срещу Пламен Илиев.

След няколко дни на англичаните предстои наглед най-тежкият им мач в група А - домакинство на изненадата в групата ни - Косово. На България пък предстои контрола с Ейре, а следващата ни европейска квалификация ще бъде на 11 октомври, когато гостуваме на Черна гора.