Капитанът на Локо Митко Илиев няма спиране

Автор:
Вторник, 20 Август 2019 10:54

Oтборът на пловдивското Локо победи очаквано "Дунав" в мач от 6-я кръг на футболния шампионат. На стадиона в "Лаута" черно-белите показаха класата си и прегазиха отбора от Русе с 3:1. Така отборът на Бруно Акрапович показа, че бързо е забравил отпадането в квалификациите на Лига Европа от френския "Страсбург".

Мачът започна изненадващо за домакините. В 9-ата минута Стефан Христов се възползва от грешка в защитата на Локо и с прецизен удар от границата на наказателното поле порази вратата на Мартин Луков за 0:1. Радостта на гостите беше кратка. В 24-та минута беше отсъдена дузпа за пловдивчани след нарушение на Мартин Ковачев срещу Бирсент Карагарен. Зад топката застана Димитър Илиев, който не даде шанс на Благой Макенджиев за 1:1.

Обратът на стадиона в „Лаута“ беше оформен в края на първата част. В 3-ата минута на добавеното време Ален Ожболт центрира в наказателното поле на "Дунав", където Бирсент Карагарен от няколко метра направи 2:1.

Крайният резултат беше оформен в 57-та минута на срещата. Намиращият се в страхотна форма капитан на пловдивчани Димитър Илиев от границата на наказателното поле порази с красив удар горния ляв ъгъл на русенската врата за 3:1.

По този начин Локо излезе на 3-та позиция във временното класиране на първенството след "Левски" и "Лудогорец".

На въпрос към Димитър Илиев дали би приел покана за националния отбор капитанът бе категоричен: "Националния отбор? Това е сбъдната мечта. За всеки играч това е таванът – да получи повиквателна. Винаги съм казвал, че това е изключителна чест. Досега не съм получавал повиквателна. Ако се случи, би било страхотно”, завърши Илиев.

"Локомотив": Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагерен, Йосип Томашевич, Димитър Илиев, Анте Аралица, Ален Ожболт

"Дунав": Благой Макенджиев, Росен Колев, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Александър Исаевски, Диян Димов, Самир Аясс, Ивайло Лазаров, Мартин Костадинов, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов