Локо загуби злощастно 1:0 от Страсбург

Автор:
Петък, 09 Август 2019 10:27
Локо загуби злощастно 1:0 от Страсбург Снимка: Lap.bg

Локомотив (Пд) изигра нов силен домакински мач в квалификациите за Лига Европа. Този път обаче "смърфовете" нямаха необходимия късмет и загубиха с 0:1 от френския Страсбург. Резултатът донякъде е несправедлив, тъй като селекцията на Бруно Акрапович, макар и с 10 човека от десетата минута, не отстъпи по нищо на актуалния носител на Купата на Лигата на Франция.

За жалост миг невнимание между 10-ата и 11-ата минута на срещата доведе и до победата за съперника на българска земя.

Тогава Йосип Томашевич беше изгонен с директен червен картон, тъй като спря малко пред наказателното поле откъсващия се Да Коща. При последвалия фаул пък с глава се разписа капитанът на гостите Стефан Митрович. Оттам насетне Локо опита да отговори подобаващо, но гол на Ален Ожболт правилно беше отменен поради засада, а пет минути преди края голям пропуск направи Карагарен.

Второто полувреме започна с активна нападателна игра от страна на българския тим. Димитър Илиев напредна през центъра, след което реши да отправи хубав изстрел, премина малко над горния десен ъгъл на Селс.

Наглед безобидна грешка при изнасянето на топката доведе до сериозна неприятност за Локомотив в 60-ата минута. Юсуф Фофана видя пролуката между Цветанов и Езе, пласирайки перфектно извеждащо подаване за Да Коща. Нападателят на Страсбург имаше повече от отличната възможност да се разпише, но фундаментално спасяване направи Мартин Луков!

Десет минути преди последния съдийски сигнал треньорският щаб на Локомотив имаше казус за разрешаване. Правещият отличен мач Петър Витанов получи травма и трябваше да бъде заменен принудително. Така на неговото място се появи ветеранът Георги Илиев.

Големият шанс за Локо настъпи в 85-ата минута. Бирсент Карагарен и Димитър Илиев сътвориха страхотна атака, при която се справиха с трима от бранителите на Страсбург. Биската от своя страна пък имаше фантастичната възможност да се разпише от непосредствена близост след пас на своя капитан, но за жалост прати коженото кълбо над горната греда.
Лудогорец взе солидно домакинско предимство срещу слабия ТНС

Хвърлили всички свои сили в атака, "железничарите" "подариха" нова голова възможност за Страсбург. Резервата Ажурек изскочи сам срещу Луков, но и този път българският национал блесна с чудесна намеса. Таранът на гостите дори имаше и опит за добавка, но малко пред голлинията с тяло отрази и застаналият Давид Малембана.

Реваншът на "Стад дьо ла Мейно" е след седмица, като е сигурно, че в лагера на Локомотив ще се опитат да постигнат максималното, за да идат до плейофната фаза на Лига Европа.