Локо загря със Славия за мача със Спартак (Търнава)

Автор:
Събота, 20 Юли 2019 08:02

Пловдивското Локо победи "Славия" с 3:2 в първото си домакинство за новия сезон. Двубоят от втория кръг на шампионата се игра на стадиона в "Лаута" и бе генерална репетиция на черно-белите преди мача им срещу "Спартак" (Търнава) от втория предварителен кръг на Лига Европа.
Възпитаниците на треньора Бруно Акрапович излизат срещу словаците в четвъртък (25 юли) от 20,30 часа на стадион "Локомотив".
Локомотивци изковаха успеха си още през първото полувреме. Въпреки, че още в 3-тата минута Цветелин Чунчуков вкара за белите, домакините успяха да обърнат развоя на мача. Локо доминираше тотално и не остави никакви шансове на съперниците си.
Изравняването дойде от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Христо Попадийн в 12-ата минута. Точен бе капитанът Димитър Илиев. В 21-ата отличен пробив на Карагерен завърши с нов гол на Димитър Илиев. До почивката се разписа и Анте Аралица, който в 27-ата минута използва грешка на Милен Гамаков и не сгреши. През втората част темпото на игра падна и двата отбора трудно стигаха до голови положения. В 87-ата минута "Славия" все пак върна един гол чрез Радослав Кирилов, но за повече нямаше време.

Локо Пд: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (90-Давид Малембана), Момчил Цветанов, Анте Аралица (86-Един Бахтич), Ален Ожболт (78-Георги Илиев);

"Славия": Антониос Стериакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Георги Йомов, Владислав Узунов (69- Николай Дюлгеров), Дарко Тасевски (76-Калоян Кръстев), Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков (82-Филип Кръстев).