Иран ни би 3:0 въпреки 5-те хиляди на Колодрума

Автор:
Неделя, 30 Юни 2019 06:33

Националният отбор на България допусна 9-а загуба в Лигата на нациите. Пред над 5000 зрители в пловдивската зала "Колодрума" волейболистите на Силвано Пранди паднаха от тима на Иран, който е голямата сензацията на турнира. Персите спечелиха мача с 3:0 (25:23, 25:23, 25:21), като по този начин записаха 12-и успех от 14 срещи и оглавиха класирането в Лигата на нациите с 36 точки.
България е на 12-а позиция с 13 точки от 5 победи и 9 загуби.

Наставникът на Иран Игор Колакович смени почти целия си състав, който на старта на турнира в Пловдив победи Сърбия с 3:1 в Пловдив.
Селекционерът на България Силвано Пранди също даде почивка на някои от титулярите след впечатляващия успех над САЩ с 3:1 гейма. На резервната пейка седнаха Николай Николов, Виктор Йосифов и Тодор Скримов, а в основния състав започнаха Красимир Георгиев, Светослав Гоцев и Розалин Пенчев.
Двата отбора направиха много оспорван мач, като в решителните отигравания иранците бяха по-категорични и заслужено спечелиха двубоя. Най-много точки за българите записа Цветан Соколов - 20.
В другия мач от нашата група САЩ победи Сърбия с 3:1 гейма. В неделя са последните двубои от груповата фаза. България излиза срещу Сърбия от 20,40 часа в, а от 17,00 е мачът между Иран и САЩ.

БЪЛГАРИЯ - ИРАН 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 20, Мартин Атанасов 9, Розалин Пенчев 4, Светослав Гоцев 5, Красимир Георгиев 4 - Теодор Салпаров-либеро (Виктор Йосифов 4, Пламен Шекерджиев)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ИРАН: Джавад Каримисхелмаеи 2, Фархад Гаеми 4, Масуд Голами 11, Мохамадджавад Манавинеджад 14, Алиасгар Мояред 7, Пурия Яли 10 - Мохамадреза Моазен-либеро (Милад Ебадипур, Али Шаифеи)
Старши треньор: ИГОР КОЛАКОВИЧ.