Служебният министър на правосъдието проф. Янаки Стоилов още не е получил сигнала на служебния вътрешен министър Бойко Рашков относно спряганите от последния инициали И.Г. из медиите като лице с недекларирани имоти зад граница.
Това стана ясно от пресконференция на Янаки Стоилов днес. Той изрично посочи, че МВР и прокуратурата трябва да работят заедно за гарантиране честността на изборите – нещо, което към момента не се случва.
Рашков говори без доказателства и само в бъдеще време, така не се прави.
Стоилов е готов да сезира Висшия съдебен съвет за главния прокурор Иван Гешев или за други прокурори, ако Бойко Рашков му предостави данни за нарушения. Стоилов би ги анализирал и преценил дали трябва да се сезира ВСС. Засега обаче той не е получил сигнал от вътрешния министър.
Ще анализирам сигнала, който ще изпрати министър Бойко Рашков. Ще преценя неговата допустимост, доколкото е възможно. Има възможности с такива въпроси да се занимава ВСС. Министърът на правосъдието разполага с правомощието да сезира ВСС, ако се смята, че има основание за образуване на дисциплинарно производство, каза Стоилов.
По повод твърденията на вътрешния министър Бойко Рашков, че прокурори са нарушили закона и трябва да бъдат отстранени, днес прокурорската колегия на ВСС излезе с декларация и призова вътрешния министър да спазва разделението на властите.

















Пияният РОшков с 12 тоалетни в една къща-дворец пак е препил и преял с БИОлуканка за БИОидиоти от Киро Бактерията.
Цената на каскетите пада главоломно на борсата!Хвала!
Евала Госпожа.!
Моите почитания!
Най-много някоя празна дамаджана да получи Янаки от РОшков.
като ти гледам торбичките под очите явно сте страхотна комбина с ДАМАДЖАНАТА ЧАШКОВ
Кибиците – аре у лево ако може!!!
Само така Яначко, И ти не си в час, ама дръж високо флага на победата 😀