С 950-те хиляди лева от компенсацията за столичните бали, които ОбС дава на ПФК Ботев Пд, ще се монтират 18 000 седалки на стадион Ботев, а не 6 000, както беше първоначалното решение.
Зам.-кметът Георги Титюков внася предложение за козметична промяна в решението от 28 януари 2011 заради постъпилото инвестиционно намерение от собственика на канарчетата – банкера Цветан Василев, за мащабни строителни мероприятия на стойност над 20 млн. лева в обекта в след сключване на концесионен договор.
Поради това се налагало промяна в решението по посока тройно увеличаване на местата за публика.
Освен седалките с парите ще се закупи ново информационно табло, специализиран софтуер, представляващ система за анализ на футболни мачове, както и нови машини и оборудване, необходими за поддръжката на тревното покритие.
Отпада първоначално гласуваното решение, според което с парите освен 6 000 седалки, трябваше да се подменят ел. инсталациите и ВиК мрежата, както и да се осигури достъпна среда за хора с увреждания.
Те ще се пишат на сметката на частния инвеститор, след като се сключи договора за концесия.













