Лукаку посвещава голове на Ериксен

1.1k
Прегледa

Белгия срази Русия на стадиона в Санкт Петербург с 3:0 и оглавиха еднолично класирането в група В.

Голмайсторът Лукаку – автор на две от попаденията, ги посвети на съотборника си в Интер и капитан на датчаните Кристиан Ериксен, който получи сърдечен арест по време на мача Дания – Финландия, но бе спасен след масаж и електрошокове на терена и откаран в болница.

С играта си червените дяволи дадоха заявка да са сред фаворитите за титлата и се превърнаха в истински кошмар за Сборная, след като в квалификациите за Европейското лидерът в ранглистата на ФИФА надви руските национали първо с 3:1, а после и с 4:1.

Макар и без двама от титулярите си – Кевин де Бройне и Аксел Витцел, които са контузени, и без Еден Азар, който остана резерва заради недобра форма, тимът на Белгия с Ромелу Лукаку развинти руснаците по терена и трите гола бяха най-малкото, с което Сборная се отърва.

Още в 10-ата Лукаку откри с безпощаден удар от десетина метра. Таранът бе зад защитата на Русия, но засада не бе отсъдена, защото Андрей Семьонов опита да изчисти топката докато тя отиваше към Лукаку, а според правилата в такъв момент засада няма, защото защитника играе с кълбото.

Нападателят на Интер посвети гола на съотборника си Кристиан Ериксен, който колабира след сърдечен арест по време на мача Дания – Финландия, но бе спасен от лекарския екип след масаж и електрошок на терена. „Крис, Крис! Обичам те!“ – каза Лукаку към една от камерите.

В 18-ата нова грешка на руската защитна линия изведе Лукаку на добра позиция, но Георги Джикия го спря навреме.

Десет минути след това бяха извършени и две принудителни смени – Тимоти Кастан и Далер Кузяев напуснаха игра, след като малко по-рано се бяха сблъскали.

В 34-ата след вратарска грешка Белгия отбеляза второ попадение. Антон Шулин боксира неумело центриране отляво, а топката се озова в краката на резервата Тома Мюние, който само я мушна във вратата – 2:0. В добавеното време Яник Ферейра-Караско се разходи като на парад през трима защитници на Русия, но стреля над вратата.

Руснаците изглеждаха по-добре след подновяването на играта и в рамките на само няколко минути направиха повече атаки отколкото през цялото първо полувреме.

В 54-ата минута Артьом Дзюба стреля право в ръцете на Куртоа от границата на наказателното поле.

Двадесетина минути преди края звездата на Белгия Еден Азар се появи в игра и раздвижи доста нападението на червените дяволи.

Две минути преди края Лукаку се разписа и за втори път, след като Мюние го намери с извеждащ пас, а за нападателят не бе проблем да пусне топката покрай вратаря за 3:0.