Коледният дух вдъхнови учители от Полша, Гърция и България да обединят учениците си в международен проект, наречен „Коледно кодиране“.
Идеята за проекта е на учители от няколко държави, които насърчават своите ученици да участват в образователни и забавни дейности, развиващи логическо мислене, креативност и внимание към детайла. Чрез тези дейности учениците не само развиват критично мислене, но и умения за инициативност, сътрудничество, прецизност, управление на собствените емоции и разбиране на чувствата на другите.
Вълнуващо е, че учениците от IV „Б“ клас при ОУ „Васил Левски „, Пловдив, са единствените представители от България в този забавен проект.
Те имат уникалната възможност да се свързват с деца от различни краища на света, да обменят идеи, да създават приятелства. До момента класът на слънцата са имали успешни партньорства с ученици от Европа, Африка, Азия и Северна Америка.
Коледният проект демонстрира способността на учениците и учителите да прилагат иновативни подходи и да създават творчески решения в рамките на международно сътрудничество. Учениците с гордост споделят за българските обичаи и откриват, че има много сходства с традициите в други страни.
За своето активно участие Децата – слънца са удостоени с индивидуални Сертификати от Европейската комисия – престижно признание, което отваря пред тях нови перспективи за бъдещи проекти и израстване в глобалната училищна общност.
Удостоена със Сертификат от ЕК за значим принос при успешната реализация на проекта е и г-жа Калинка Русалова- поредното й високо признание и доказателство за упоритостта и усилията й към високи стандарти в образованието както и за постоянния й стремеж да вдъхновява учениците и ги въвлича във вълнуващи занимания.
Напомняме, че само преди няколко месеца, учениците и учителката бяха отличени в друг международен проект с Национален знак за качество . Престижните отличия връчи директорът на ОУ „Васил Левски „, Пловдив – г-жа Петрова, която пожела на наградените здраве, вдъхновение и нови успехи в утвърждаването на България и училището като достойни представители на международната образователна общност.