Докато областният управител на Пловдив Дани Каназирева се снима как подписва споразумение с кмета на Пловдив Здравко Димитров и с изпълнителния директора на Агенцията за държавно подпомагане Румяна Петкова за прехвърляне и безвъзмездно управление на детската ясла и помещенията за „Социално подпомагане“, които ще бъдат построени върху държавния терен на бул. „Никола Вапцаров“, Plovdiv-online се натъкна на нови брутални нарушения при строежа на кооперацията на ул. Карловска 22, обитавана от семейството на Каназирева и водеща се на фирма на майка й – медицинската сестра Катерина Кленджарова (74), собственик и управител на 5 търговски дружества, а иначе на трудов договор към ДКЦ Пловдив.
Кой е издал строително разрешение за високо строителство в противоречие на Наредба 2 за планиране и проектиране на комуникационно-транспортната система на урбанизираните територии, където в Приложение 5, бл. 42 и чл. 50, ал. 1 и ал. 3 се изисква за жилищни сгради и жилищни сгради със смесено предназначение по 1 брой гаражно място за жилище, за ателие и за офис до 100 кв. метра?
Разрешения за високо строителство се издават от Голяма община, но Plovdiv-online ще отправи официално запитване на база факти и към кметството на Район Северен, като периодът е 2009 – 2013.
Защо в имотния регистър липсва цял самостоятелно обособен обект и още два подземни склада?
И още, и още!
Само факти, факти, факти – днес след работно време.
Самата Каназирева упорито мълчи за данните, които изнесохме преди повече от 48 часа в сайта на пловдивчани и по които е образувана проверка в Специализирана прокуратура.
Това е нейно право, мълчанието е злато, но дори Цветан Цветанов бързо проговори за 6-те си апартамента. А на Карловска 22 са повече!
Ето и поредното съобщение какво е правила днес в ОА все още действащата областна управителка на Пловдив.
„Подписваме едно важно за всички споразумение, с което Областна администрация ще помогне на Община Пловдив в решаването на един наболял проблем с дефицита от детски ясли“, обясни Каназирева.
Тя припомни, че това е единствения имот, собственост на държавата, а решението за строежа е взето след анализ и доклад. По думите й това е най-доброто решение, да не бъде продаден имотът и в същото време да се решат важни проблеми на града.
„Целта ми беше да покажем, че когато институциите – държава, община са собственици на имоти не винаги е добре да бъдат продавани. Напротив, аз смятам, че голяма част от имотите трябва да бъдат пазени и да се решават важни обществени проблеми. В случая точно това се случва, допълни Каназирева
Детската ясла ще бъде с площ 1200 кв. метра, за 4 групи от 100 деца, като ще има голям двор, озеленяване и отделни входове за да няма сместване на потоците. Административният обект ще бъде на две нива с обща застроена площ от 505 кв.м. След построяването на сградата в него ще бъдат преместени двете дирекции на „Социално подпомагане“. В момента двете дирекции плащат над 4000 лева наем на месец.
„Помещенията ще отговорят на всички изисквания, ще има големи асансьори, чакални и много по-добри условия за потребителите на социалните услуги, допълни областният управител.
Кметът на Пловдив Здравко Димитров благодари и допълни, че Пловдив все повече се превръща в притегателен център и все повече хора идват да живеят.
„Ние сме длъжни да отговорим на очакванията им с ясли, с детски градини, с инфраструктура“, коментира Димитров. Според него няма нищо по-хубаво от това гражданите да бъдат обслужвани добре и при добри условия.
Той допълни, че е наистина много добре, когато нещо хубаво като идея бъде завършено.
Каназирева припомни също така, че идеята за построяване на сграда върху държавния терен е от периода , когато Димитров е бил областен управител, но с промените в ПУП и след жалби на хората не е било възможно да се построи сграда, в която да се премести цялата държавна администрация.
Изпълнителният директор на Агенцията за социално подпомагане Румяна Петкова също благодари за добрата инициатива.
„Областна администрация и община Пловдив са един добър партньор и коректив на Агенцията. Цялата палитра от социални услуги ги има в община Пловдив, благодарение на екип на кмета. Занапред ще продължаваме в същия дух с добро партньорство и взаимодействие“, подчерта Петкова.
Областният управител уточни, че има уверението на инвеститора и обектите ще бъдат изградени предсрочно в рамките на 18 месеца.
Поредно брутално нарушение на строителните разпоредби със съдействието на общината – просто серия № 1 е на Карловска, а № 2 в центъра на Богомил с участие на политици. https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/svetnik-stroi-8-etajna-kooperaciq-bez-garaji
Мисля, че е редно онлайн да направи официално запитване до специалистът по местно самоуправление, адв. д-р Каназирева като юрист как ще коментира принципно работата на органите на местното самоуправление, издаващи строителни разрешения нарушавайки грубо строителните закони и разпоредби. Чакаме лекция от д-р Каназирева с интерес. Вече е топло може и до басейна в луксозната кооперация на майка й! Ще спазваме хигиена и дистанция!
Цецко го хванаха, а тази кога. Мале колко е безочлива и нагла. Проклето и алчно, барабар с майка му
Едно Ауди с цвят бял – римейк на „Едно Ферари с цвят червен“ – на тату чалгаря Слави…
Задръства Карловска, поради нагло застрояване без гаражи.
И в платените предизборни интервюта…
Познай собственика? Т.е. той е собственик по документи на Фиат Пунто за 2100лв, то така е и с луксозната обтавана кооперация без нито едно паркомясто.
А ние наемателите без паркоместа, къде на Карловска да си паркираме колите при това задръстване, а сме много.
Аз ще продавам и подземни паркоместа спокойно, строя спазвайки строителните разпоредби – точен съм.
Гариране и паркиране няма, но офшорки и басейни има…
В интерес на пловдивчани разбира се.
Защото „Всеки човек е важен“
ЕС добави Сейшелите и Панама към „черния“ офшорен списък… Навреме се е измъкнал оз полковника..
На 15-ти август 2013г., в прекрасен четвърта, оз. бай Стефан е съчетал полезното с приятното. От плажа по джапанки и е купил една строителна компания.
Не е за вярване. Та е толкова чист човек!
На Здрафка, гаражи не и трябват. От фирма Терикс са наели три броя парко места срещу кооперацията. На едното паркомясто седи Аудито на г-жата (което не е нейно). Другите две места се ползват от наемателите на нейните апартаменти, въпреки, че според договора с общината, нямат право да ги преотдават на трети лица.
И още нещо да попитам – масова практика в града е, дадена фирма да си наеме паркомясто както си му е реда. Но след два месеца спира да плаща наем. Съответно никой от общината не идва да премахне маркировката и знаците. Така, „фирмите“ ползват маркирани паркоместа, в продължение на години, без реално да плащат наем. Та някой може ли да провери в ОП „Паркиране и репатриране“ – гр. Пловдив, дали от Фирма Терикс редовно си плащат наема на паркоместата. Също и за Зъболекарчето по-надолу с две паркоместа, фирмите за бои и магазина за ВиК части?