Tesla изтегля 46 096 електрически пикапа Cybertruck в САЩ, за да отстрани проблем с външен панел, който може да се отдели по време на шофиране, пише CNBC.
Това може да бъде пречка за компанията, тъй като успехът на Cybertruck се смяташе за ключов за нейния растеж на фона на засилената конкуренция и застаряващата гама. В допълнение, потребителите, изправени пред високи разходи по заеми, избират по-евтини хибриди.
Според известие от Националната администрация за безопасност на движението по пътищата (NHTSA), проблемът е отделянето на външния панел от неръждаема стомана, което може да увеличи риска от инцидент.
За да коригира проблема, сервизът на Tesla ще замени безплатно проблемния модул.
Въпреки че Tesla не предоставя данни за продажбите на Cybertruck, анализаторите изчисляват, че по-голямата част от продадените пикапи ще бъдат засегнати от кампанията за изтегляне.
Миналата година Tesla изтегли 2400 електрически пикапа поради дефектен задвижващ инвертор.
Търсенето на този необичаен електрически пикап вече показа признаци на отслабване към края на миналата година след няколко отлагания.