Янислав Герчев за втори път вицешампион на Европа

Автор:
Събота, 28 Април 2018 15:19

Пловдивчанинът Янислав Герчев спечели сребърен медал в категория до 60 килограма на Европейското първенство по джудо в Тел Авив. Това е втори пореден сребърен медал за един от най-добрите български джудисти. Както е известно, миналата година 28-годишният състезател на пловдивския клуб "Арена спорт" се класира на второ място на шампионата на Стария континент във Варшава.
До сребърния медал в Тел Авив Герчев стигна след три последователни победи над белгиеца Йоре Верстраетен с вадзари при "златна точка", след това записа отново вадзари над испанеца Франсиско Каригос, а в полуфиналите българинът постигна чиста победа с ипон над украинеца Артьом Лесюк. На финала Янислав Герчев загуби след "златна точка" от руснака Ислам Яшуев. В продължението пловдивчанинът пропусна да реагира навреме на една силна атака на руснака и в 63-ата секунда загуби двубоя с ипон.
Личен треньор на спортист N2 на Пловдив за 2017 г. в националния отбор и в клуба е неговият баща Атанас Герчев, който също има сребърен медал от европейско първенство.
Единствената ни представителка при жените Ивелина Илиева отпадна от състезанието, след като допусна загуба с вадзари от холандката Маргрит Бергстра още в първия кръг на категория до 57 килограма.
Българското участие в Тел Авив приключи с Ивайло Иванов. В категория до 81 килограма 7-ият на олимпиадата в Рио регистрира една победа над грузинеца Таталашвили и загуба от турчина Гулдурен.