Борис Бонев за втори път не успя да събере гласове за председател на Столичния общински съвет, ако така продължава, може да влезе в политическата история като най-номинираният и най-неуспял председател на СОС.
На балотаж днес освен него се яви кандидатът на БСП Диана Тонова.
Нито един от двамата кандидати за втория най-важен пост на „Московска“ не получи необходимите 31 гласа.
Бонев събра 23 гласа, колкото са съветниците на ППДБ-СС, а кандидатът на БСП Диана Тонова получи 9 гласа, колкото са тези на БСП.
12 на брой бяха недействителните бюлетини, а гласувалите общински съветници – 44.
Общинските съветници от ГЕРБ пак не участваха в гласуването.
Следващата дата, на която общинските съветници ще направят пореден опит да изберат председател на СОС, е 30 ноември като заседанието ще започне от 10:00 часа.
Борис Бонев обяви, че преди следващото заседание ще поканят на среща всички групи от СОС.
Бонев не изключи възможността да не бъде той председател на Столичния общински съвет.
От ГЕРБ-СДС заявиха, че трябва да се знае, че днес не е имало дискусия в СОС защо точно Борис Бонев трябва да бъде негов председател.