Алекс Начева със сребро от Европейското

Автор:
Неделя, 21 Юли 2019 10:18

Александра Начева спечели сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция). Българката постигна резултат от 13.81 метра. Първа се класира гъркинята Спиридула Кариди с 14 метра. Бронзовият медал взе Рута Ласмане от Латвия -13.48 метра.
Сребърният медал на състезателката на пловдивския клуб "Ботев" е петото голямо отличие в сравнително кратката й спортна кариера. 18-годишната състезателка на треньора Стойко Цонов има сребърен медал от световното първенство за кадетки през 2017 година в Найроби. На 8 юли 2018-та Алекс спечели сребро на шампионата на Стария континент в унгарския град Гьор. Седмица по-късно тя вече е световен първенец в Тампере. През октомври същата година на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес Александра Начева извоюва златния медал.